Flash Player Yükleyiniz

Flash Player Yüklemekiçin Tıklayınız


 

UZUNGÖL YAMAÇ PARAŞÜTÜNDE ÖLÜ DENİZE RAKİP
 

Türkiye’de yamaç paraşütüne en uygun ikinci bölge konumundaki Uzungöl’ün yeni sezonda Trabzon’a istihdam ve ekonomik girdi sağlaması bekleniyor

TRABZON -Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl beldesinin, Fethiye’nin Ölüdeniz beldesinden sonra yamaç paraşütü için en uygun yerlerden biri olduğu bildirildi.

Türk Hava Kurumu (THK) Trabzon Sportif Havacılık Kulübü Derneği Başkanı Şener Bayraktar, Uzungöl’ün, Ölüdeniz’den sonra Türkiye’nin en büyük yamaç paraşütü bölgesi olduğunu kurum olarak yaptıkları bir çalışmayla belirlediklerini söyledi.

Bu bölgede bir süre önce, 6 yamaç paraşütü pilotu, 1 paramotor pilotu ve 1 serbest paraşüt pilotu ile birlikte hava turu attıklarını belirten Bayraktar, "Uzungöl’ün Ölüdeniz’den geri kalır bir yanı yok. Ayrıca Uzungöl’ü havadan izlemek çok güzel bir duygu" dedi.

Uzungöl’ün bin 50 metre irtifaya sahip olduğunu ifade eden Bayraktar, "kalkış pisti ise bin 900 metrede. Ayrıca kalkış alanı çok temiz ve çim sahadan oluşuyor. İniş ise gölün yanındaki helikopter pistine yapılıyor. Bir de Uzungöl’ün olağanüstü doğası bunlara eklenince, Uzungöl yamaç paraşütü için biçilmiş kaftan görünümündedir" diye konuştu.

Diğer alanlarla kıyaslandığında, Uzungöl’ün yamaç paraşütü için en uygun yerlerden biri olduğunu ifade eden Bayraktar, şöyle devam etti: "Uzungöl yaz aylarında günde yaklaşık 15 bin kişiyi ağırlayan bir turizm merkezi. Uzungöl, yeşil alanı, yumuşak iklimi, tok havasının getirdiği güvenliği ve tesis zenginliğiyle, yamaç paraşütünde dünyaca ünlü bir konuma gelecek. Beldenin bu artıları, yöreye gelecek olan yerli ve yabancı turistlerin, halihazırda yapılan traking, cip safari, rafting gibi sporlara alternatif olarak yamaç paraşütü yapmalarını da sağlayacak. Amacımız, Uzungöl’de ’tandem’ dediğimiz yolcu uçuşlarını ve pilot sayısını artırmaktır. Bu da beraberinde hem ekonomik girdi hem de istihdam artırımı getirecektir."

YUKARI - GERİ DÖN


" Uzungöl, İnan Kardeşler'de Bir Başka Güzel "

           
 
~ Uzungöl Hakkında ~
» Uzungöl
» Uzungöle Nasıl Gidilir?
» Ne Yapılır?
» Ne Yenir, Ne İçilir?
» Festivaller
 
~ Etkinliklerimiz ~
» Jeep Safari Turları » Helikopter Turu
» Atv Motor Turları » Go-Kart
» Heliski - Kayak
» Trekking
» Yayla Turları
 
~ Merak Ettikleriniz ~
» Bungalow Nedir ?
» Bungalow Çeşitleri
» Olanaklar
» Tur-Organizasyon
» Fiyatlarımız
 
             

 

 

Language