Flash Player Yükleyiniz

Flash Player Yüklemekiçin Tıklayınız


 

UZUNGÖL HER MEVSİM FARKLI GÜZELLİKTE
 

Trabzon'a 99, Çaykara İlçesine 19 Kilometre Uzaklıkta, Deniz Seviyesinden Bin 90 Metre Yükseklikteki Uzungöl, Dik Yamaçları ve Muhteşem Orman Örtüsü ile Alplerin Güzelliğini Geride Bırakmakta.

Trabzon'a 99, Çaykara ilçesine 19 kilometre uzaklıkta, deniz seviyesinden bin 90 metre yükseklikteki Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmakta. 

Uzungöl adını, Haldizen deresi vadisinde heyelan sonucu dere yatağının önünü kapatmasıyla oluşan gölden alıyor. Doğal güzellikleri, havası, yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evleri ve tüm bu güzellikleri tamamlayan gölü ile insanları cezbeder Uzungöl. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Uzungöl, sahip olduğu turistik potansiyeli bakımından çok zengin. Çevrede trekking, kuş gözlemi, botanik amaçlı turların yanı sıra daha yükseklerdeki dağların arasındaki göllere veya diğer yaylalara geziler düzenlemekte. 

Yaban hayatı bakımından Uzungöl çevresindeki dağlarda ayı, kurt, yaban keçisi ve dağ horozu gibi hayvan türleri barınmakta. Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen bölgede, son yıllarda kış turizmine yönelik faaliyetler de gerçekleştiriliyor. Çok yaygın olmasa da kar motoru ile gezi ve helikopterli kayak sporu için bölgeyi tercih eden yerli ve yabancı turistler artmaya başladı.

Çevresindeki ladin ormanları ve yüksek tepeleri ile çekici bir peyzaj sergisini andıran Uzungöl, doğa tutkunları için görülmeye ve gezilmeye değer bir yer.

Uzungöl'e ulaşabilmek için öncelikli olarak uçakla ya da karayolu ile Trabzon'a gelinmeli. Direkt vasıtaların da olduğu Uzungöl, il merkezine 99 kilometre uzaklıkta. Rize, Artvin tarafından Uzungöl'e ulaşmak isteyenler ise Of ilçesinden Çaykara yoluna saparak gelebilir.

Temel ihtiyaçların karşılanması noktasında gerekli altyapıya sahip olan Uzungöl'de, otel, motel ve pansiyonlarda kalınabilir. Eğer 'ben doğal hayatı severim' diyorsanız, tabi ki kuracağınız bir çadırda kalmanız da mümkün.

YUKARI - GERİ DÖN


" Uzungöl, İnan Kardeşler'de Bir Başka Güzel "

           
 
~ Uzungöl Hakkında ~
» Uzungöl
» Uzungöle Nasıl Gidilir?
» Ne Yapılır?
» Ne Yenir, Ne İçilir?
» Festivaller
 
~ Etkinliklerimiz ~
» Jeep Safari Turları » Helikopter Turu
» Atv Motor Turları » Go-Kart
» Heliski - Kayak
» Trekking
» Yayla Turları
 
~ Merak Ettikleriniz ~
» Bungalow Nedir ?
» Bungalow Çeşitleri
» Olanaklar
» Tur-Organizasyon
» Fiyatlarımız
 
             

 

 

Language